magazin
A Filmhu újságírója ellátogatott az első online megrendezett Berlini Nemzetközi Filmfesztiválra, ahol Rude Jude román filmrendező megőrülése és egy…
továbbhír
A fesztivál nemzetközi válogatásában a három tematikus versenyblokk mellett idén is lesz LMBTQ- és horrorszekció, és újdonságként francia…
továbbhír
X – A rendszerből törölve, Ruben Brandt, a gyűjtő, Lajkó – Cigány az űrben, Helix és Párnaarc című magyar alkotások versenyeznek a ma kezdődő 34.…
továbbhír
Tóth Barnabás (Rózsaszín sajt, Újratervezés, Van egy határ) márciusban, a Friss Húson mutatta be legújabb rövidfilmjét, a misztikus című Susotázst,…
továbbmagazin
Napok óta a Filmhéten, a Cinema City MOM Parkban mozizunk, de már korábban beleástuk magunkat versenybe válogatott filmekbe. Megkértük az alkotókat,…
továbbmagazin
Maratoni mozizásra készülünk a Filmhéten, de már most beleástuk magunkat a versenybe válogatott filmekbe. Megkértük az alkotókat, hogy egy…
továbbhír
Az amerikai Steven Soderbergh a 66. cannes-i fesztivál versenyprogramjában mutatja be utolsónak szánt filmjét Behind the candelabra címmel Michael…
továbbhír
Nem ítélkezni akart Kutyám, Killer című rasszizmusról szóló filmjével Mira Fornay, hanem a társadalom felelősségére akarta felhívni a figyelmet. A…
továbbhír
Egy darabig a francia versenyfilm, Jacques Audiard De Rouille et d'os (Rozsda és csont) című drámája számított favoritnak a 65. cannes-i…
továbbhír
Nyilvánosságra hozták a locarnói filmfesztivál versenyprogramját: Fliegauf Benedek német-magyar-francia koprodukcióban készült Womb című filmje…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié